smalltalk > pazar yeri

PC2C64 ve Pc2Amiga transfer kablosu - TEAC FD-55GFR 5.25" sürücü

<< < (3/3)

Alcofribas:

--- Alıntı yapılan: vigo ---eğer çoğu oyunsa kasma hepsi adf olarak var...
eğer demo ise, demolarında çoğu mevcut...
onun haricinde bende de 5.25 var, aktarma kısa sürüyor, yani bi disk için 30 saniye desek, 3000 saniye, birazda toleransla 1-2 saatte aktarılır.
ama umarım disker sağlamdır. çünki 5.25 ler amiga için çabuk bozuluyor...
Allah'tan c64 ler sağlam kaldı.
--- Alıntı sonu ---

Oyun demo yarı yarıya gibi. Dediğin kadar hızlı ise harika. Oyunlar önemli değil zaten. Ama demolar adf olarak varsa süper.

Birkaç tane de enteresan program olacaktı. Amiga için muhasebe(Best idi sanırım) ve türkçe prowrite veya quickwrite gibi birşey...

Bak şimdi sen çabuk bozuluyor diyince şüphe düştü içime....Acaba disketlerin startup-sequence larımı uçtu... Ben  birkaç tane daha deneyeyim....

vigo:
nedendir bilemiyrum ama amiga 5.25 ler hep çabuk bozulurdu
hatta ben bozulanlara c64'de bi format atar orda kullanırdım
sanırım 80 track dan dolayı. yani c64 de 35-40 track ya ...
yani demekki işin doorusu yada o 5.25 in alacağı yer 35-40 track gibi bişi herhalde...

coze:

--- Alıntı yapılan: Alcofribas ---Amiga 500+ için IDE destekleyen bir A590 türü var mıdır? GVP nin falan böyle marjinal ürünleri vardı diye hatırlıyorum. Ya da MMC64 ün Amiga versiyonu gibi birşey?
--- Alıntı sonu ---

olmaz olur mu, bir suru var. ama bulmasi cok zor. biz scsi bulunca opup basimizin uzerine koyuyoruz :) gerci bir arkadas gecenlerde antalya bit pazarinda alfadata 500 bulmus bir tane. arayacagin urunleri bu sayfada bulabilirsin. adinda 500 gecenler genelde a500 icindir. yandaki genisleme yuvasina takilan ve 68k islemci sokete takilan sekilde ide arayuzler mevcut.

MMC64 un amiga versiyonu gibi birsey ise maalesef yok. Amiga 600 ve 1200'lerin pcmcia yuvasina compact flash kart takilip dosya gonderilebiliyor. Veya workbench 2 veya uzeri varsa pc'de bir floppy'yi 720k formatlayip workbenchle gelen crossdos programiyla okutabilirsin.

Alcofribas:
DIN6 ucu da buldum ve kendime bir adet XM1541 transfer kablosu da yaptım. Böylece PC2C64 işi de çözülmüş oldu.

5.25 sürücü olayını da Kadıköy JOY Bilgisayar Oğuz' dan hallettim. Ama  sanırım benim disketlerde biraz sıkıntı var. Yapacak birşey yok buna, sağlam olanları kullanacağım artık...

ılgi ve alakanıza teşekkür ederim...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git