smalltalk > pazar yeri

PC2C64 ve Pc2Amiga transfer kablosu - TEAC FD-55GFR 5.25" sürücü

<< < (2/3) > >>

vigo:
önerim MMC64 alman... pcc64 arası transfer sorunları tarih oluyor...

skate:
@Alcofribas: MMC64 konusunda ben de hemfikirim. Sağlam bir disk driveın olduğu sürece (ki sen olduğunu söylüyorsun) c64-pc pc-c64 transfer işlerini bir MMC64 ve bir SD ya da MMC kart ile çözebilirsin.

Amiga'ya gelince. Ne yazık ki satılık bir 5.25 drive bilmiyorum ancak birkaç arkadaşımda 5.25 drive varmış. ıstersen bir disketleri getirirsin, transfer ederiz PC'ye ya da 3.5 gibi istediğin diğer formatlara.

Alcofribas:
Yanıtlara ve önerilere teşekkür ederim. Vigo' nun belirttiği null modem kablo  ben de vardı. Bu kablo ile olduğunu bilmiyordum. Ben bunu uydu receiver için kullanıyordum. Onunla bağlantıyı kurdum. Pc ve Amiga birbirini gördü. AmigaExplorer ı indirdim ve kurdum Pc tarafına. Gerisi ile uğraşıyorum halen.

C64 için 20 sene bekledim, Nightshift veya 7dx e kadar beklerim biraz daha. Bu MMC64 sanırım dediğiniz gibi en iyi çözüm.

5.25" sürücüyü bir şekilde bulacağım artık. Sanırım TıM1 ve TıM2 den çıkabilir. Malum hurdacı dolu oralar.  Gerçi amiga veya commodore için birşey yok ama bana lazım olan sadece Teac sürücünün kendisi. Kasası sağlam. Benim attığım Teac larda muhtemelen oraya gitmiştir.

Amiga 500+ için IDE destekleyen bir A590 türü var mıdır? GVP nin falan böyle marjinal ürünleri vardı diye hatırlıyorum. Ya da MMC64 ün Amiga versiyonu gibi birşey?

Alcofribas:

--- Alıntı yapılan: skate ---@Alcofribas: MMC64 konusunda ben de hemfikirim. Sağlam bir disk driveın olduğu sürece (ki sen olduğunu söylüyorsun) c64-pc pc-c64 transfer işlerini bir MMC64 ve bir SD ya da MMC kart ile çözebilirsin.

Amiga'ya gelince. Ne yazık ki satılık bir 5.25 drive bilmiyorum ancak birkaç arkadaşımda 5.25 drive varmış. ıstersen bir disketleri getirirsin, transfer ederiz PC'ye ya da 3.5 gibi istediğin diğer formatlara.
--- Alıntı sonu ---

Üstat disketler 1300 tane kadar. Sürücüyü bulmam benim için daha hayırlı olur.

ılgine çok teşekkür ederim...

vigo:
eğer çoğu oyunsa kasma hepsi adf olarak var...
eğer demo ise, demolarında çoğu mevcut...
onun haricinde bende de 5.25 var, aktarma kısa sürüyor, yani bi disk için 30 saniye desek, 3000 saniye, birazda toleransla 1-2 saatte aktarılır.
ama umarım disker sağlamdır. çünki 5.25 ler amiga için çabuk bozuluyor...
Allah'tan c64 ler sağlam kaldı.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git