Gönderen Konu: Hard Disk Divx/Mpeg/Mpeg2 player by vigo  (Okunma sayısı 2730 defa)

Hard Disk Divx/Mpeg/Mpeg2 player by vigo

« : 06.04.2007 02:54:38 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahah.. ya millet, bugün "sepia" adında süper dandik görünen bi dvd/mp4 player aldım... zaten mevcut bi player var philpsin... bunu almamdaki sebep, hem odamda prvt bi cihaz olsun (: hemde üzerinde gördüğüm MMC/SD ve USB girişleri oldu...

satan eleman, "abi fat32 formatlı external hd takarsan USB'den cihaz görüyo hd'yi" dedi... o ha dedim... az önce eve geldim... dekman bi hd vardı 40gig, aynen o 40gigi fat32 formatladım, içine attım 1-2 bişi...

taktım zart diye oldu... heheehe....

bu sepia aletinden başka hiç birinin usb girişi yoktu ( EP center )....

99 ytl , 12 taksite böldüler, ayd 8.25 ytl (: hehheheh hdd player sahibi oldum ya... belki sizinde işinizi görür... hatta işin komii, philips'in play edemediklerini de çaldı... yarın QPEL ve GMC testi yapcam... eğer o da ok se walla süper...

« Yanıtla #1 : 06.04.2007 04:40:15 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
bende basligi gorunce; "ulan bi yazmadigin player kalmisti. onuda yaptin yaa yuhh" dicektim ama diilmis.. :)

hayirli olsun..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

« Yanıtla #2 : 06.04.2007 08:59:51 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@vigo:
1. makinayi ac
2. eject'e basip cd-rom'u ac
3. 9 7 3 5 tuslarina bas

mevcut firmware versiyonun daha yenisi cikti ise upgrade et.. yeni versiyonlarda altyazi fontu daha iyi.

« Yanıtla #3 : 06.04.2007 10:00:30 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
aaa ? nerden edicem? file nerde?

« Yanıtla #4 : 06.04.2007 10:26:56 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@vigo:
http://rs47.rapidshare.com/files/11013468/dvdrom.rar

isin guzel yani ise, CD yazmak yerine, at bir SD karta firmware'i, ordan upgrade ediyor. :)

« Yanıtla #5 : 06.04.2007 11:16:41 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
abi peki bu aletin orjinal adı ne?

« Yanıtla #6 : 06.04.2007 11:32:55 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
http://www.sepia.com.tr

Alıntı
Arena'dan yeni marka: Sepia
Arena Bilgisayar, ev ve kişisel kullanım için "SEPIA" ses ve görüntü ürünlerini Türkiye pazarına 2005 yılının Nisan ayı içerisinde sundu. Arena'nın tescilli markası olan "SEPIA" geniş ürün yelpazesi ve seçenekleri ile Sepia yetkili satıcılarında sizleri bekliyor.

ben vestel'e yaptiriyorlar diye dusunuyorum ama bilemiyorum tabi.. orjinal adi oldugunuda zannetmiyorum keza kore/cin/taiwan'da hazir kitler olarak satiliyor, uzerine ne basarsan artik.. :)

« Yanıtla #7 : 06.04.2007 11:35:53 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kardeş, peki merakım şu, bu firmware adamların sitesinde yok... 3rd party bişi herhalde?... sakata gelip uçurmiim aleti :)

« Yanıtla #8 : 06.04.2007 11:56:36 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@vigo:
3rd party degildi o fw.. forumun birinde arena ile gorusen biri yayinlamisti..
tabi ic huzur icin, arena'yi arayip bilgi almakta fayda var..

bu makinadaki chipset; sphe8281d

« Yanıtla #9 : 07.04.2007 02:08:56 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
artık standalone player pazarı da tıpkı ekran kartı pazarı gibi oldu. Çipsetini öğrenirsen istediğin aletin firmware'ini yazabiliyorsun ama tabiiki o aletin özelliklerinin tutması şartıyla (usb/sd card falan).

Ben Targa marka playerimi (mediatek çipset) sağlam şekilde hacklenmiş LG firmware'ini yazarak kulanıyorum. CF kart slotu çalışmıyor ama zaten cf kartım da yok hiç :) Yeni firmware'den ultra memnunum, açmadığı format yok.

1 GMC'e kadar sorun yok, ama GMC 2,3 olunca oynatmak benim playerda mümkünü yok. Tamamen işlemci hızıyla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum.  Böyle olunca GMC kullanan xvid'leri çekmiyorum oluyor bitiyor.

Vigo'ya not:
eğer firmware update yaparsan sabırlı ol, benim aleti update ettikten sonra 4-5 dakika makinede hayat kayboluyor, o anda fişini çeksem ne olur bilmem. Bekliyorum, bekliyorum, sonra bir bakıyorum açılmış.. Bu alete ilk firmware yazışımda "aha, uçurduk aleti" demiştim. Sabır sabır diyorum.

« Yanıtla #10 : 07.04.2007 09:05:30 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Nedense i hate DivX only original DVD modundayim...

« Yanıtla #11 : 07.04.2007 10:55:33 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
yok bende "i hate divx" imde, sadece bazı şeyleri izlemek için... hani bazı x le başlayan... sonu x le biten... anladın onu sen.... :D

« Yanıtla #12 : 07.04.2007 15:14:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
xax? xbx? xcx? xdx? xex? xfx? xgx? xhx? xix? xjx? xkx? xlx? xmx? xnx? xox? xpx? xqx? xrx? xsx? xtx? xux? xvx? xwx? xyx? xzx?

« Yanıtla #13 : 07.04.2007 15:30:19 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@skate: sen 3 harften olustugunu varsaymissin ama.. degiskenin uzunlugu tanimsiz.. 3 harf oldugunu varsayaraksak, ayrica x0x x1x ... 'de listeye eklenmeli..

bence, vin diesel'in xXx 'ini izlemek istiyor olabilir vigo.. :}

« Yanıtla #14 : 07.04.2007 22:54:32 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahaha evet vin dizel hastasıyım ...