Gönderen Konu: pc demolari  (Okunma sayısı 17401 defa)

pc demolari

« Yanıtla #45 : 18.04.2007 08:24:05 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
heheh yok tabii böyle içerikli flaming thread olsun ciğerimizi yesin :) Ben de zaten flaming thread derken içinde uzuun tartışmaların olup sonunda da tartışanlardan birinin diğerini çok da ikna edemeyeceği thread manasında kullanmıştım. Lakin thread benim beklediğimden de çok iyi geçti ve pek çok şey öğrendik. En azından Anes in Nesteddaki benim patlak golf topu olarak adlandırdığım efektini öğrendim ben kendi adıma :)

pc demolari

« Yanıtla #46 : 18.04.2007 21:22:03 »
Hızlı düğmeleri aç

ghost

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı yapılan: skate;14185
Açıkçası benim PC'de en çok saygı duyduğum demolardan biri Spot/Exceed'dir. Ekran kartları ile ilgili tartışmalar başlamadan çok önce adamlar olayı bitirmişlerdi. Demonun başındaki mip-mapping zoom olayı gördüğümün en iyi kullanım örneğidir. Ama gel gelelim o da Ghost'un kafasındaki scene demosu tanımıyla uyuşmuyor pek...

bence o kadar kastirip software renderer yapmalari takdir edilecek bir sey.
he moves like a madman as he spins his disc.

pc demolari

« Yanıtla #47 : 28.04.2007 18:10:57 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi

pc demolari

« Yanıtla #48 : 28.04.2007 19:10:18 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@Gnostic: Gerçekten ilginç. Bunun (büyük olasılıkla) realtime olmayışı haricinde ciddi bir benzerlik var aralarında. Nerden buldun bunu? Birisi Debris'in bundan arak olduğunu falan mı iddia etmiş bir yerde yoksa random mu buldun?

pc demolari

« Yanıtla #49 : 28.04.2007 19:28:18 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
http://www.pleix.net/films.html
Alıntı
Produced by Pleix. Music: Kid606. Mille Plateaux. 2003.

tarih 2003 diyor, yani bu video daha eski..

@skate: hugi #33'de quote'lar gibi bir bolum vardi, linkini  orda gordum..

Alıntı yapılan: skate;14495
@Gnostic: Gerçekten ilginç. Bunun (büyük olasılıkla) realtime olmayışı haricinde ciddi bir benzerlik var aralarında. Nerden buldun bunu? Birisi Debris'in bundan arak olduğunu falan mı iddia etmiş bir yerde yoksa random mu buldun?

pc demolari

« Yanıtla #50 : 28.04.2007 20:20:02 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Eğer FR içerisinde Pleix'den birileri varsa herşey ok.
yoksa, ozaman:

"directing" my ass...

pc demolari

« Yanıtla #51 : 04.05.2007 22:13:21 »
Hızlı düğmeleri aç

coreindie

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
ben bu werkkzeug programının demo versiyonunu kullandım

aşagıda bu programla yaptığım çalışmalar bir bebek bile bu programla çalışma yapabilir. arabiriminde  html renk kodları bir şeyler flat bluer efekleri ekleyebiliyorsunuz 3d modeller yapabiliyorsunuz program bir nesneden 1 adet kod üretiyor sonra  bu kodu x 5 yapıyor sonra yerlerini degiştiriyor anlıyacağınız yüzlerce küpten sadece bir tanesi yapılıyor sonra o küp çogaltılıp degişik yerlerde olmalaraı sağlanıyor 3dmax a daha kolay 3d objeler üretebiliyorsunuz oyun motorunu kullanır gibi (aynı oyun oynar gibi)
3d nesnelerin aralarından geçiyorsunuz

sağ tık menüsünde bir menü orada 5 bölüm bir tanesi text işleri için
biri 3d nesneler yapmak için biri shader ekliyor biride son görüntüyü  veriyor
time line bölümleri il menüde

mesela sag tıklayıp text ekleyip içine yazı yazıyazıyoruz sonra bu texti koplayama ile iki tane yapıyoruz
birinin altına bluer efect kutusu ekliyoruz sonra ikisini ad menüsü içinde make alpha ile birleşrtirince yazının arka fonu kayboluyor
sonra bu yazptıgınız yazı için bir küp oluşturuyoruz küpün altına  küp yüzeyini kaplamak için bir kutu vardı

aslında herşey küçük kutular ile alt alta yerleştiriyorsunuz ve kutuları güzel 3d objeler yapıyorsunuz grafik tasarımı ,2 boyutla efektler, hatta particle bölümü var yaptıgınız yazının yağmur kar tanesi gibi gök yüzünden düşüşünü bile hazırlayabiliyorsunuz

insan algılayamıyor nasıl 64 kilobyte sıgıyor diyecekciniz zaten program
texture ve grafikleri kodlardan üretiyor o koldar ile 3d nesnelerin üzerlerini kaplıyorlar herşey kod ama hazırlamaıs çok kolay zaten werkkzeug u hazırlayanlar gençlere çerez niyetine bir program  oalrak hazırladık diyorlar daha gelişmişi var werkzeugg3  onu bekliyorum bende

aşagıdak bir anakart bir market sepeti
evde yarım kalmış bir araba tasarımı bir sürü şey yapabilirisiniz araba için üsüspansiyon yayı nasıl yapayım derken torustan yay yaptım sonra kube seleck menüsü var orda bir küp çıkıyor torusun yarısını küp içine aldım sonra  delete face ekledim ve yarım torus yaptım sonra bu torusu çogalttım (multiply seçenegi ile) biraz pozisyon değişikligi ile yay yapmayı başardım
en kolayı araba tekerlegi
3 afet torus 1 silindirden çok kolay araba tekerlegi hazırlayabiliyorsunuz

programı download edebileceginiz link
http://www.scene.org/file_dl.php?url....zip&id=242925

pc demolari

« Yanıtla #52 : 05.05.2007 01:03:01 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
herşey güzel ama conspiracy'nin addict'i yanında werkkzeug bana basit geliyor (basit derken: addict daha gelişmiş birşey gibi sanki) :) bu arada aramıza hoşgeldin coreindie
« Son Düzenleme: 05.05.2007 01:25:16 Gönderen: puNky »

pc demolari

« Yanıtla #53 : 05.05.2007 17:33:58 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
@coreindie : Werkkzeug'un demosunu nerden buldun çok merak ediyorum, zira werkkzeug tamamen free bir tool :) pouet -> search -> werkkzeug

.werkkzeug3 release edilmediği için henüz .werkkzeug1'e ulaşabilirsin. Ama yakında .werkkzeug3 de release edilir. Demoscene altında kullanılan toollar eğer public bir ortama taşınacaksa kesinlikle free olacaklardır ayrıca, yani demosu sandığın werkkzeug muhtemelen gerçek ve full werkkzeug :)

@punky : Function 2006'da ilk günün akşam saat 10:00 PM'undan sabah saat 12:00 AM - 1:30PM'a kadar aralıksız a.D.D.i.c.t 3 kullandım, inan bana werkkzeug a.D.D.i.c.t 3 yanında şu 10 dolara satılan kolpa toollar gibi kalır :)

@subject : o değil de en kral demo OSDM ile yapılır. :P
« Son Düzenleme: 05.05.2007 17:36:53 Gönderen: Decipher »
100% pure coder pr0n

pc demolari

« Yanıtla #54 : 05.05.2007 17:49:06 »
Hızlı düğmeleri aç
  • *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Werkzeug' un 1. 2001 update' i olmuştu Coreindie, önemli bug fix' ler içeriyordu, update etmen faydalı olur. Screenshot' lardan görülebildiği kadarıyla kapsamlı bir iş üzerinde çalışıyorsun. Çok güzel gözüküyor.

pc demolari

« Yanıtla #55 : 05.05.2007 22:38:16 »
Hızlı düğmeleri aç

coreindie

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
başka freetool araçlar varmı

benim başka bir düşüncem var , 3d bir market düşünün yada 3d bir dünya düşünün dünya üzerindeki hrşey google earth gibi  amadaha kapsamlı 3d internet gibi bir şeyler düşündüm ,aslında daha internet ile tanışmamışken ordan burdan internet diyorlardı tv lerde de internet dediklerine  tv eranında mutlaka 3d oyunları çalıştıran monitör pc felan görünüyordu ,bende  internti boyutlu bir şey sanıyordum yani bilgisayr başına geçtigime karşımda tüm dünyanın 3 boyutlu şekli  diye düşündüm sene 90 lardı ilk interneti gördügümde hayal kırıklıgı yaşadım 3 boyutlu egilde 2 boyutluydu  şimdi bu küçük kodları ve giderek artan pc teknolojisini düşündügüme neden olmasın iye düşünüyorum yani internete girdigimde sanki evimin içindeyim sonra kapıdan garaja gidiyorum  3d bir ortam içinde oyun motoru gibi sonra markete gidiyorum migros olsun marktimizin imi onra rabamı park ediyorum sanal olarak market içindeki ürünlri petime doldurup kaiyerin önüne geliyorum kredi kartı ile ödeme yaptıktan 10 dakika sonra en yakındaki migros marketinden siparişlrim geliyor .
   düşünün  eger böyle bir sistem olsa idi ve bunu türkiye olarak biz yapıyor olsaydık  dünya üzrinde ne akar yer varsa iş yeri varsa okadar domain o kadar 3d tasarım anal dükkanlar  ama 3d oalcak zaten kodlar küçük bant genişligi sınırıda yok ,böyle bir çalışma yapamazmıyız

pc demolari

« Yanıtla #56 : 05.05.2007 22:54:52 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
@ref: fiver2 (theunitedstatesofamerica), debris'in pouet sayfasında demoya başladıktan sonra bu videoyu gördüğünü yazmıştı (debris'i yaparken etkilendiği, ilham aldığı her şeyi listelediği sırada).

iki animasyon oldukça farklı anlatımlara sahipler. aslında aradaki benzerlik de zaten sadece binaların dağılması ki bunun olduğu eminim yüzlerce ürün bulabiliriz. (bir kaçını fiver2'nin listesinde görmek mümkün).

... de, aslında benim burda savunuculuk yapmama gerek yok :) direk fr memberlarına ulaşmak için pouet sayfasında işin aslını sorabilirsin.

pc demolari

« Yanıtla #57 : 05.05.2007 23:44:26 »
Hızlı düğmeleri aç

horselogy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://horselogy.blogspot.com
Alıntı yapılan: coreindie;14689

benim başka bir düşüncem var , 3d bir market düşünün yada 3d bir dünya düşünün dünya üzerindeki hrşey google earth gibi  amadaha kapsamlı 3d internet gibi bir şeyler düşündüm ,aslında daha internet ile tanışmamışken ordan burdan internet diyorlardı tv lerde de internet dediklerine  tv eranında mutlaka 3d oyunları çalıştıran monitör pc felan görünüyordu ,bende  internti boyutlu bir şey sanıyordum yani bilgisayr başına geçtigime karşımda tüm dünyanın 3 boyutlu şekli  diye düşündüm sene 90 lardı ilk interneti gördügümde hayal kırıklıgı yaşadım 3 boyutlu egilde 2 boyutluydu  şimdi bu küçük kodları ve giderek artan pc teknolojisini düşündügüme neden olmasın iye düşünüyorum yani internete girdigimde sanki evimin içindeyim sonra kapıdan garaja gidiyorum  3d bir ortam içinde oyun motoru gibi sonra markete gidiyorum migros olsun marktimizin imi onra rabamı park ediyorum sanal olarak market içindeki ürünlri petime doldurup kaiyerin önüne geliyorum kredi kartı ile ödeme yaptıktan 10 dakika sonra en yakındaki migros marketinden siparişlrim geliyor .
   düşünün  eger böyle bir sistem olsa idi ve bunu türkiye olarak biz yapıyor olsaydık  dünya üzrinde ne akar yer varsa iş yeri varsa okadar domain o kadar 3d tasarım anal dükkanlar  ama 3d oalcak zaten kodlar küçük bant genişligi sınırıda yok ,böyle bir çalışma yapamazmıyız

yanlış hatırlamıyorsam eskiden vhtml diye birşey başlatmışlardı (Virtual Hypertext Markup Language) senin dediğin olaya çok benziyor. bir vhtml browser ı açıyorsun gidip sayfaya bağlandığında poligonlar texture lar falan yükleniyor sen orada geziyorsun ama tutmadı sonra neden bilmiyorum tutmadı

pc demolari

« Yanıtla #58 : 07.05.2007 00:53:49 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Ohaa, biraz önce VESTEL reklamını izledim, bire bir Pleix'in filmi. Hatta bazı şehir/bina görüntüleri aynı görüntüler sanırım.

Kutuların yerine vestel beyaz eşyaları koymuşlar o kadar.

pc demolari

« Yanıtla #59 : 10.05.2007 07:39:48 »
Hızlı düğmeleri aç

mfk

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gp2xtr.com
Alıntı yapılan: coreindie;14689

Amanın arkadaşlar Agent Smith aramıza sızmış. Ben biliyodum böyle bişe olacağını. Arkadaşım senin gibiler yüzünden Terminatör, Matrix gibi başımıza bin türlü bela geliyo. :p