smalltalk > fat agnus abla

isletim sistemi tavsiyesi

(1/8) > >>

GnoStiC:
core2duo cpu (t9300)'lu makinama windows kuracagim. windows xp mi yoksa windows vista mi kurayim?

core2duo'nun hakkini vista daha yeni oldugu icin daha iyi verir diye dusunuyorum.
su an ram'im 2gb ama 4gb yaptigimda sistemin gormesi icin yine vista sart galiba.
pek oyun oynayan biri degilim ama crysis dx10'da guzel diyorlar, onu da merak ediyorum.

duruma bakinca vista kurmam gerekiyor sanirim, vista kurdum diyelim, x64 kurarsam sorun yasarmiyim? hangi vistayi kurcam bi de?

vigo:
vista x64 ultimate, yada vista x64 enterprise
ikisinide kullanıyorum... süper ( birinde apache / mysql64bit filan var )

nightlord:
4GB Ram ile Vista Ultimate cok kullanisli. (tay gibi kaciyor :) )

ben 64 bit kullaniyorum.

Bir de insanin gozu vista'nin text rendering'ine bir kere alisti mi, XP'nin pikxelli text rendering'i (hele de Cleartype enable edilmemis ise) cok rahatsiz edici gelmeye basliyor

GnoStiC:
bende vista premium lisansi varmis.. ultimate ile premium cok farkli mi?

Bakkada:

--- Alıntı yapılan: GnoStiC;17552 ---bende vista premium lisansi varmis.. ultimate ile premium cok farkli mi?
--- Alıntı sonu ---
Biraz farkli :)
Ayrica XP'de 4GB ram ile calisabilirsin ama XP'nin adresleyebilecegi max ram 4GB olacagi icin bundan ekran kartini,bilumum adreslenicek seyi dustukten sonra yaklasik 3,2 - 3,4 arasinda bir ram kullanilabiliyor.
Kesinlikle Vista su an performansli makineler icin daha iyi ve SP1 cikti yada cok yakinda cikiyor.Makinen Vista icin ise XP kurduktan sonra biraz driver problemi yasayabilirsin.
Ben olsam XP kurardim Vistaya henuz hazir degilim...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git