smalltalk > fat agnus abla

isletim sistemi tavsiyesi

<< < (5/8) > >>

vigo:
hahaha aha hahaha bana uyar bro ayıpsın...

BRONX "real" SCENE MAGICIANS

Bakkada:
@gno : abi valla bilmiodum cunku hic muhabbeti gecmedi,neden konuyu acmadigini da tahmin edebiliorum onu yapsana bunu yapsana geyigi cok oluyodur ...
neyse benim odagim Gnosticin gelcek olmasi ve donutlar :)
Bu yuzden haftasonu hazir kita bekliyor olacagim ....

atiflz:
Konu iyice sapitmis da, ben de cok merak ettigim bir seyi sorayim. Madem iluzonistler sirlarini kimseyle paylasmiyor, insanlar illuzyonu nasil ogreniyor? Herkes sifirdan kendi kendine gelistirmiyor herhalde.

spaztica:
"illuzyonist olmanin sartlarindan biride numarayi aciklamamak"

genelde coder'lar numaralarını açıklamazdı... en azından halka... kendi aralarında bilinir, danışılır, paslaşılır... yoksa ilüzyonistlik, coder'lığın bir mertebesi mi?

GnoStiC:
@atiflz:
illuzyonistler, diger illuzyonistlere numaralarini aciklar.
bu ya karsiliksiz bir aciklama olur ya da internet'te bolca bulunan illuzyon malzemeleri satan dukkanlar araciligi ile olur. malzeme veya illuzyon sirrinin aciklamasi ortalama 50$'dan baslar ve milyon $ 'a kadar gider. tabi daha ucuz yollu seyler de mevcuttur.
ama dikkat, 50$'a bir numara aldiginizi varsayalim, bunu arkadaslariniza yapabilmeniz icin (bazi numaralar haric) cogu zaman saatlerce, gunlerce pratik yapmaniz gerekir.

numaralarin bu kadar gizli tutulmasinin bir cok nedeni var.
nedenlerden birini, bir ornek ile anlatayim;

yeni tanistigimiz bir kiz arkadasi evimize davet etmistik, konu bir sekilde odamda gordugu kitap ve malzemelerden dolayi illuzyona geldi, birkac sey gosterip konuyu pekistirdik felan.. taaa ki, odanin icinde yerden yukselip havalanmama kadar.. kiz bir anda beyazlasip, "cinlilere karismissiniz siz" dedi..

bugun ucabilirim, dusuncelerinizi okuyabilirim, ellerimden alev cikartabilirim, metalleri "dusunce gucumle" bukebilirim, hatta akan suyu bile bukebilirim;
illuzyon yaptigimi biliyor olmasina ragmen, boyle bir gosteri sonucu kizin bu kadar etkilendigini dusunun. bir de kendisine yapilanin illuzyon numarasi oldugunu bilmeden tarikat, seyh vs gibi kiliflarla somurulen insanlari dusunun.

"yanlis kisilerin" ellerine gecmemesi gerekir bazi seylerin.. (derren brown'in birkac gosterisini izleyin ne demek istedigimi daha rahat anliyacaksiniz diye dusunuyorum. ORNEK)

konu dagildi iyice...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git