Gönderen Konu: 7d5 bitişi...  (Okunma sayısı 13185 defa)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #45 : 22.09.2005 19:34:56 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Spaztica: Yorumların için teşekkür ederim. Senede iki parti olayı daha bugün konuşuldu ve Vigo bir tane yapmaya talip ki ismini bile belirlemiş. Şimdi gelelim diğer konuya, 7DX'in senede iki kere olmasına. İmkansız, her partiden sonra toparlanmak için bir sene yetmiyor bile. Daha iki gün önce evime 7 bilgisayar 5 monitör taşıdım, canım çıktı. Ayrıca o kadar kısa aralıklarla insanlar yeterli katılım sağlayamayabilirler. Ben iki farklı organizasyonda da aynı sorunun yaşanacağını tahmin ediyorum, özellikle ikisi de ilkbahar sonu ile sonbahar başı arasında bir aralık seçerse (bizimki bu aralıkta). Sen de organizasyonda yer aldın, yaşadıklarımızı az çok biliyorsun. Buna rağmen kalkıp "senede birden fazla niye yapmıyoruz bu partiyi?" demeni garipsedim açıkçası. Yoksa gerçekten de bizde bu gücü görüyor musun? Ben sana söyliim, yok böyle bir güç :)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #46 : 22.09.2005 19:55:27 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı
Originally posted by nightlord@Sep 22 2005, 02:25 PM
boylece sanirim forum tarihinin en uzun mesajini atmis oluyorum :)
[post=1855]Quoted post[/post]
[/b]

yazdiklarin icin saol kanka..
tesekkur ederim.. ama o byte i yanlis yazdin yaa..
cok kalbimi kirdin.. :P

tURbO / bRONX + ZOMBIE BOYS
"48Kb'in degerini bilen adam!"
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #47 : 23.09.2005 00:59:08 »
Hızlı düğmeleri aç

datura

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Birçok arkadas harika parti report yazmislar. Bunun üzerine cok söylenecek bisey yok, gerçekten farkli bir partiydi..

ilk kez düzenledigimiz 7dx party'de aldigim keyfi bir türlü alamiyordum ve sonunda bu partyde aldim.. bu party gerçekten bir baska oldu.. Hersey kaliteliydi, katilan kisi sayisinda artis cok olmasa da product olarak katilim oldukca artti üstelik de kaliteyi de iyice yükselterek..

Sunu söylemeliyim ki, bu partyde release edilen stuff'i gördükten sonra seneye yapilacak party'de nelerle karsilabilecegimizi hayal edemiyorum.. ama bunu düsünmek bile keyif verici.. haa tabi bi durum daha söz konusu, o da, bir dahaki party'e çok daha erkenden hazirlanmaya baslamak ve daha da kaliteli birseyler üretmek zorunda oldugumuz gördüm.. gerçekten arkamizdan canavar gibi bir yavru scener tayfasi geliyor :) özellikle de yeni grup olusumlarina sahit olmak ve toplanmasi muhtemel gruplar oldugunu görmek mutluluk verici..

TR Scene olarak seneye büyük bir patlama yapacagimizi ve asil bomba partynin 7d6 olacagini seziyorum. herkes simdiden seneye cikaracagi stufflar icin düsünmeye ve plan program yapmaya baslamis durumda :rolleyes: bundan daha harika ne olabilir.

gelen, biseyler üreten, bildiklerini paylasan, yardim eden, muhabbet eden, vote dolduran, compoya katilan herkese tesekkürler
Hello, I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #48 : 28.09.2005 04:07:19 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Parti sonrasi gaz cabuk bitti diye dusunuyorum..
topiclere yapilan reply sayilari inanilmaz dustu!!!..
scene bu kadar mi yaww?
uyanin!!!..

tURbO / bRONX + ZOMBIE BOYS
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #49 : 28.09.2005 14:26:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Şahsen ben gazımı forumda lak lak etmekten product üretmeye kaydırdım bile, diğerlerini bilmeiicem :) Tabii lak lağa devam o ayrı :P

7d5 bitişi...

« Yanıtla #50 : 28.09.2005 16:55:34 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Lak lak gaz'ın devamlılığını sağlar. Gaz olmayan yerde scene olmaz. Ancak gazında havaya kaçırılmaması ve ürün şeklinde bize geri dönmesi gerekir.
7DX'den sonra 2 hafta kafama gore takilma karari aldim. Bol bol reaksiyon okuyacagim, oyun oynayacagim vs. Dinlenmenin ardindan aktiviteye yeniden baslayacagimi belirteyim:)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #51 : 29.09.2005 00:19:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
2 haftadır 2 hafta dinlenelim diyonuz lam sizde :P

7d5 bitişi...

« Yanıtla #52 : 29.09.2005 00:24:42 »
Hızlı düğmeleri aç

madhead

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
pazar günü partiyi tv'den izlerken kafamı resmen duvarlara vurdum ya.
nası kaçırdım böyle bi olayı anlamıyorum. bi "palladium party edition" yapmaz mıydık biz o zaman? skate, aegis, hades ve arcane ile tekrar yüz yüze görüşmeyi, nightlord ile yüz yüze tanışmayı çok isterdim.

bu arada skate, benim 4*4 zoomer tarih oldu :) elimde ne c64 ne de tek bir tane bile 5,25" disketim kaldı. caisson'un 1084'ü bile sattım, heh heh (kızmıyosun caisson di mi abi). başlarsam sıfırdan başlıycam herşeye.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #53 : 29.09.2005 00:37:13 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
"sıfırdan" dediğin şey en temizi. ben de yaptım. ben 64'de her ne yaptıysam 64'de bırakıp, PC'de cross development olayına girdim ve tüm rutinlerimi sıfırdan yazarak bir library oluşturmaya başladım. bu sayede eskiden codeladığım şeyleri çok daha hızlı ve/veya kısa yapabiliyorum. örnek olarak chessboard zoomerımı ilk 98 yılında kodlamıştım ve hafızada datalarıyla birlikte dağınık şekilde 48 kb kaplıyordu. bu yüzden yazdığımız bir demoda part olarak kullanamamıştık hatta zamanında :) şimdi sıfırdan 255 byteda yazdım daha iyisini :) dediğim gibi sıfırdan başlaman daha iyi boşver kardeşim. herşey daha temiz oluyor gör, bak..

p.s: caisson'da yoksa aegis'da da yok mudur hiç eski codeların v.s.? bu arada caisson tüm disketlerini bana verdi, belki senin kodların bende bile olabilir bir ara araştırırım ( binlerce disket var uyariim baştan :) ).

7d5 bitişi...

« Yanıtla #54 : 29.09.2005 09:30:47 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Originally posted by madhead@Sep 29 2005, 12:24 AM
pazar günü partiyi tv'den izlerken kafamı resmen duvarlara vurdum ya.
nası kaçırdım böyle bi olayı anlamıyorum. bi "palladium party edition" yapmaz mıydık biz o zaman? skate, aegis, hades ve arcane ile tekrar yüz yüze görüşmeyi, nightlord ile yüz yüze tanışmayı çok isterdim.

bu arada skate, benim 4*4 zoomer tarih oldu :) elimde ne c64 ne de tek bir tane bile 5,25" disketim kaldı. caisson'un 1084'ü bile sattım, heh heh (kızmıyosun caisson di mi abi). başlarsam sıfırdan başlıycam herşeye.
[post=2035]Quoted post[/post]
[/b]

eski scener'lardan birini daha yeniden aramızda görmek güzel.. hakkında çok şey duydum madhead, hoşgeldin ;)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #55 : 29.09.2005 19:43:53 »
Hızlı düğmeleri aç

madhead

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
spiritus, sağol birader. artık senelerdir scene'i sadece demo indirip izleyerek takip etmektense ben de yeniden bişeyler yapıyım diyorum. heralde ilk adımı bu hafta sonu atıcam.

skate, ben disketleri aegis'e vermiştim diye hatırlıyorum. onda galiba palladium için code'ladığım text editörü varmış ama source'unun olduğunu hiç sanmıyorum. tas'la yapmıştım. aslında bu işi unutmak mümkün değil tabi, seneler önce palladium için yaptığım prop.text displayer'ın ne kadar hızlı olduğunu düşünüp kendi kendime sırıtırken, şu anda aklıma gelen yeni hileleri düşündükçe ne salakmışım diyorum. ama ilk önce bi interrupt başlangıç rutinini hatırlıyım da :)

7d5 bitişi...

« Yanıtla #56 : 30.09.2005 00:50:15 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by madhead@Sep 29 2005, 06:43 PM
spiritus, sağol birader. artık senelerdir scene'i sadece demo indirip izleyerek takip etmektense ben de yeniden bişeyler yapıyım diyorum. heralde ilk adımı bu hafta sonu atıcam.

skate, ben disketleri aegis'e vermiştim diye hatırlıyorum. onda galiba palladium için code'ladığım text editörü varmış ama source'unun olduğunu hiç sanmıyorum. tas'la yapmıştım. aslında bu işi unutmak mümkün değil tabi, seneler önce palladium için yaptığım prop.text displayer'ın ne kadar hızlı olduğunu düşünüp kendi kendime sırıtırken, şu anda aklıma gelen yeni hileleri düşündükçe ne salakmışım diyorum. ama ilk önce bi interrupt başlangıç rutinini hatırlıyım da :)
[post=2057]Quoted post[/post]
[/b]

geçenlerde yazdığım bir prop rutinim var benim de. palladium ve 64 times'dakileri 5'e katlıyor tabii ki :) istersen sourceunu yollarım, incelersin. bakalım aynı hileleri mi düşünmüşüz... :) ancak rutini henüz kullanmadığım için sana private yollayabilirim, yaymaman kaydıyla.

7d5 bitişi...

« Yanıtla #57 : 30.09.2005 14:51:07 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar.
7DX'e katılan herkesle tek tek en az 1 saat muhabbet etmek isterdim. Farkediyorum ki o organizasyon yoğunluğu içerisinde hiç kimseyle şöyle 10 dk muhabbet edemedim.
Allah'tan klasik oyun turnuvası yapmışız da, orada biraz sosyalleştik:)
Şu Vigo'nun klasik oyun turnuvası bir gelse de, kapsak joystick'leri rahat ferah takılsak muhabbet etsek.

Şimdi partide benim anılarım:
Emir'le beraber Cuma günü bayağı bir araç bekledik. Rahatladık bu arada. Nasıl olsa yapabileceğimiz bir şey yoktu. Ben hazırladığımız 7dx branda baskılarını aldım saat 18 gibi. (bu arada arkadaşlar full renk brandalar hiç o kadar pahalı değilmiş, 28 milyona geldi büyük ve küçük branda, seneye her yeri branda doldurabiliriz:))

Ardından parti mekanına gittik. Orada Erik&peandoas resident felan vardı. Yardıma gelmişler sağolsunlar. Bir de teknoloji televizyonundan Cem, televizyonun verdiği bütün bilgisayarları kurarak network'e bağlamıştı ki inanılmaz bir iş başardı bir günde. Gece boyu dev perdeye düzgün yayın verebilmek için teknoloji tv'deki arkadaşlarla beraber çalıştık. Başta Hakan Köse arkadaşımız olmak üzere (Kendisi c64, amiga ve pc'lerin video ve ses çıkışlarını hem dev ekrana, hem
yukarıdaki tv'ye ve hem de canlı yayına verilmesi işinin başını çekti) bütün yarım edenlere çok teşekkür ederiz. Bu arada teknoloji tv'den Muzaffer beyde organizasyon kısmında herşeyi ayarladı, yönetti. Çok teşekkür ederiz. Hafta sonu partide görevli olan bir çok teknoloji tv çalışanları (Özellikle teknik ekip) bizim kadar uykusuz kaldı:)

Bu sırada üst katta diğer organizatör arkadaşlar, karışma ihtimaline karşı bilgisayarları fişlediler ve kurdular.
O gece ben eve döndüm, tam mekandan ayrılırken Nightlord İzmir'den geldi, 2 haftadır full gaz demo ile de uğraşıyorduk Glance olarak daha nightlord merhaba diyemeden "abi demo'da şöyle şöyle bug var diyerek adamı sıkıştırdık":).

Compo makinesini(Benim bilgisayarım) hazırlamam gerektiğinden parti mekanında kalamadım. Saat 3,5 gibi yatmışım:)
Sabahtan teknoloji tv'nin arabasıyla, önce Wisdom ve Impetigo'yu aldık sonra mekana.(bu arada kendi ekipmanlarımı taşırken cem ve Ahmet beyi bayağı bir beklettim heheh, wisdom ve impetigo maşallah herşeyi , istihkam taburu gibi süper mobil hazırlamışlardı:)) Arkadaşlar getirdikleri ekipmanla parti boyunca sid yayını yapma işini üstlenmişlerdi ve bunu çok güzel gerçekleştirdiler:)
Mekana geldiğimizde bannerların nereye asılacağı karmaşası yaşandı. Büyük bannerı kampüs girişine küçüğünü mekan girişine astık. bu arada ben, spritus ve arcane ve hatta endo bayağı bir mavra yaptık. Bannerla fotoğraf çektirdik.  Çeşitli scenerlar olarak içeri girme ve banner'a tepki verme animasyonları yaptık. (Gaz scener: Vaay ne super bannerlar hazırlamışlar cool.Yıllanmış bıkmış scener: böyle bakar sıkkınca, o önemsemez öyle şeyleri.. gerçi öyle biri gelmedi partiye:)) Banner'ı astıktan sonra kayıt pc'sinin sağolsun ceyda başına geçti(ve ordan pek ayrılamadı:). İlk otobüsü beklemek için kapıda bekliyoruz. Banner hazır. Biz hazırız. Pc hazır, Ceyda hazır. Bu sefer
herşey şıp diye olacak. Kayıtsız kimse içeri giremeyecek. Datura ziyaretçileri alarak kısa bir süreliğine tuvalet şurada, networkle bu arkadaş ilgileniyor şeklinde bilgilendirecek. Ardından servis geliyor ve biz kapıya bakarken herkes parti mekanının kapalı olması gereken ancak yayın çalışmaları nedeniyle o esnada açık olan arka kapısından içeri giriyor. Hahahah. İşte bu kadar. Dakika bir gol bir. Herkese muavin misali bağrıyoruz "kayıt olmayanlar var mı?" Bazı
insanlara, 3-5 kere kayıt oldunuz mu? Bakın olun ha? Yaa daha uzak olan o kapıdan niye girdiniz? Şeklinde sorular soruyoruz Sonra öğrendik. Spritus'un değimiyle "Lemming scener"'lar en öndeki adamı izlemişler. Kim o? Erik, ah Erik:) "Abi ne bileyim gece buradan geldim diyordu":)
Bu arada bilgilendirmede de bir sorun oldu. Parti mekanında tuvalet varken 2 kat aşağıda tuvalete inen scenerlar renkli görüntüler teşkil ettiler ve kendilerine bir güzel söylendiler hehe:)
Kısa bir kargaşanın ardından hekres kayıt oldu,ya da olmuştur umarım:).
İnsanlar etrafta koşuştururken ilk konuğumuz Oğan Kandemiroğlu'da mekana geldi. Zamanla diğer scenerlarda arabalarıyla mekana damlamaya başladılar. Bu arada Wisdom ve Impetigo'dan high voltage sid yayını başladı ve bir anda atmosfer değişti. Vigo da super gaz Bronx tayfasıyla yerini aldı. Ardından scenerlara anons yapıldı, açılış konuşması için. Bizler sahneye çıktık ve kurtlarımızı döktük hem de tam dört kere:) Ardında bir demo göstererek dev ekranı ve ses
sistemini izleyicilere tanıttık. İkinci bir demo gösterme çabamız fiyasko olduysa da(demoyu hazırmamamışız) çaktırmadık:) Sonra Scenerlar kaynaşma olayına girdiler.
Bu esnada bütün organizasyon rayına oturmuştu. Bizim gruptan herkes işinin başında uğraşıyordu. Parti mekanından canlı yayın da, teknoloji tv'den başlamıştı (Açılışla birlikte). Hatta Emir partiden canlı röportaj yaptı. Herkes relax relax konuşuyordu. Meğer canlı olduğunu bilmiyorlarmış:)

Bu arada D4D ekibi de gelmişti. Benim eski arkadaşlarımdan Faik'i aralarında görünce "aa d4d senmiydin" lafı ağzımdan fırladı. Yaa
bilgisayar camiası işte, kimin eli kimin cebinde belli deği olayı bir kere daha ispatlanmış oldu. Yani böyle organizasyonlarda edineceğiniz çevre çok güzel olaylara(yeni scene grubu, şirket, ortaklık, evlilik vs:P) gebe olabilir gelemeyenlere duyrulur:)

Ardından D4D sahne aldı. Bu esnada laptop kaynaklı görüntü çıktısı alamama sorunu sebebiyle ben dev ekranda bayağı bir gazogen oynadım. Yarışlar yaptım. Gazogen'de teknoloji tv'de canlı yayındayız şu anda gibisinden geyikler oluşturdum:) D4D'deki arkadaşlar, çok güzel bir seminer verdiler. Tam kıvamında idi. Faik pek konuşmasa da etrafında gülücükler saçarak olumlu sinyaller verdi hehehe:)

Seminer sonra erdi. Ve 30 dk'lık bir aradan sonra ikinci seminer Oğan Kandemiroğlu'nun semineri başladı. Oğan Kandemiroğlu oyun yapımı ile ilgili faydalı bilgiler verdi. Kendi içerisinde bulunduğu projelerden örnekler gösterdi. Bu arada Türkiye'de oyun yapıp satmakla ilgili hararetli tartışmalar yaşandı her zaman olduğu gibi:)

Seminerler sonra erdi. Aslında Mevlut Dinç'de seminer verecekti. Ancak otomobiline hırsız girmiş. Aslında bu partide olan tek talihsiz olay değildi. 13'ncü cumaya getirmemiş olsak da bazı talihsiz olaylar oldu. Tron/NCRR ve Disq/NCRR maltepe universitesinin içinde talihsiz bir araba kazası yaşadılar. Tron bu yüzden partiye katılamadı kasko ile felan uğraştı, sadece Disq gelebildi.
16:30'da Klasik oyun turnuvası kayıtları başladı. Bu arada Vigo'ya Kickoff'un hangi versiyonu makbüldür diye soruldu. Final Whistle download edildi. Amigaya transfer edildi. Lotus 2 aynı zamanda amigaya transfer edildi. Lotus 3 daha uygunmuş aslında 2 sadece check pointliydi unutmuşuz:) Tabi efsane oyun EHIS c64'de zaten hazırdı. Bir tek the games summer edition'u c64'e transfer ederken sorun yaşadık. O yarışma iptal oldu.
Saat 17:00 gibi oyun yarışması start aldı. Fikstürler katılım sırasına göre belirlendi heheheh. EHIS'in en önemli maçlarından birini yaptım yarıfinalde Nightlord'da fakat talihsizce kaybettim. Ne şanssızlıktı. Maç ben 1 sıfır öndeyken 2nci yarının son bölümünde nightlordun attığı golle uzatmaya gitti. Uzatmada ben durumu 2-1 yaptım. Gene uzatmanın son dakikasında 1 gol yedim. Tam maç gene uzayacak diye düşünürken, oyuncunun sırtına çarpan bir top nightlord forvetinin önüne düştü. Yazık oldu.3-2 kaybettim maçı. Bu arada Nightlord'un kalecisi kalesinde devleşti:)
Ardından Ehis'e veda ettim. Nightlord turnuvayı Skate'i yenerek kazandı. Kickoff'da ultra sıkıcı maçlar yaptık. Hemen hiç gol olmadı. Daha önce anlattım gerçi. Kickoff'un penaltısı hariç hiç bir şeyini sevemedim. Paso penaltı pratiği yapardım Kickoff 1'de c64'de. Bu işe yaradı. Ve bütün maçlarım penaltılara kaldı. Datura, Vigo gibi adamları eledim. Renksiz bir turnuva oldu benim için. Zaten Kickoff'a fiksturu tamamlamak için katılmıştım:)
Akşama doğru yemek yendi. Bir muhabbet ortamı oluştu. Şöyle 9-11 arası Vigo, Turbo ile beraber partinin en uzun süreli muhabbetini yaptım. Ardından gece boyu demoları test ettik. Resident'i  bayağı bir demo izlemiş dev ekranda:) test için onları çıkarmak durumunda kaldık:) Stuff gizliliği parolamızdı, kimse görmemeliydi stuffları. Bir sn pardon bu arada, "Vodka-Martini,shaked but not stirred"
Ne diyorduk, gece Nightlord ve ben defalarca demomuzu dev ekranda test ettik:) Bu arada tek tek bütün Glance üyelerini de çağırdık. Ve hepsiyle birlikte bir daha test ettik. Gece görüntü ve ses sisteminin bütün özelliklerini öğrendik. Nightlord'la beraber c64'ün s video çıkışından dev ekranda görüntü alabilmek için beyhude yere uğraştık(anten çıkışındaki görüntü net olmadı). Bu konuyla ilgili Impetigo'dan kablo felan aldık. Bu arada söylemeyi unuttuk crescent partiye havya ile felan gelmiş:) En hardware grup ödülünü burada huzurunuzda onlara veriyorum. Partinin enlerine yazılabilir bu:)
Neyse velhasıl başaramadık video çıkışı almayı. Seneye bu dev ekranda daha yüksek görüntü kalitesi yakalama olayı ile daha çok uğraşmak lazım:) (Gerçi daha ne kadar uğraşılabilirdi bilemiyorum)
Bu arada kantinci arkadaşa da çok teşekkür ederim 2 gün boyunca bizlere sorunsuz hizmet verdi.
Arık organizasyon için yatma zamanı gelmişti. Ertesi gün size daha iyi hizmet verebilmek için 3-4 gibi uyuduk:)
Sabah çok yoğun bir program bizi bekliyordu. İlk olarak bir çok ürünün toplaması testi yapılmaya devam edildi. Bu arada Sinan Gürkan, Amiga ve yeni Os'un tanıtımını yaptı.İnsanlar en çok desktop'un arkasına resim konulma tarzı hikayelere hasta oldular:)
Ardından kısa bir aradan sonra compolar için hazırlanmaya başladık. Compolar biraz geç başlayabildi. Talihsiz bir şekilde video-audio çıkışlarını yazdığım kağıt kayboldu. Bu kağıt nerde, nereye gitti tarzında stres-komedi tarzı olaylara neden oldu. Ve İlk yarışmalar başladı. Skate ve Endo sunum işi ile ilgilendiler. Nightlord ve ben de işin mutfağında çalıştık. Bu esnada parti boyunca Nightlord'un organizasyon ekibinden hiç bir farkı yoktu:) O da bizimle beraber canla başla uğraştı. İlk aksilik olarak titlelar için hazırladığımız power point sunumu bilgisayarda kayboldu (Hala bulunamadı:))Ardından ilk yarışmalar tamamlandı. Sonuçlar hesaplanmaya gidildi. Ve ikinci yarışmalara başlanacakken, cirlop gibi yepyeni board'umun onboard
ses kartının anlaşılmaz bir şekilde göçmesi üzerine, murphy'ye lanetler yağdırarak harıl harıl sorun çözmeye çalıştık. Bir sürü şey denedik bu arada ses kartının sorun çıkardığını anlayana kadar. En son Cem çok iyi bir iş başararak makineye harici ses katı taktı ve sorun çözüldü. (Böyle birkaç bin saç telim beyazladı benim, partinin en stresli anı idi) Ardından biraz rahatlama adına 2 saat kadar ara verildi. Bu esnada powerpoint sunusunu da yeniden hazırladım.
(Nightlord okuyordu ben yazıyordum:)) Çok şükür compoların ikinci kısmı sorunsuz,yağ gibi geçti. Burada üçüncü bir talihsizlik, Tesla'nın java oyun entrysinin compo makinesinde çalışmaması idi. Ben şahsen çok üzüldüm, bence partide yayınlanan en kaliteli ve uğraşılmış oyun o idi. Grafikleri de çok güzeldi, efektleri de. Ancak en azından wildcompo'da release edebildik.
Sonuçta beklemelerden ötürü sonuçları parti mekanında hesapmayı yaparak sonuçları duyurmayı planlarken bunu gerçekleştiremedik.
Compoların ardından daha önceki hiç bir 7d partide gerçekleştiremediğimiz bir ilki gerçekleştirdik. Ve partiyi saat 6'da bitirdik ve ilk servisleri saat 7'de kaldırdık.
Ancak Resident grubu nedense maltepe universitesinin servisiyle maltepe üzerinden gitmeyi tercih ettiler Ankara'ya:) (1 dk ile servisi kaçırdılar hala vicdan azabı duyuyorum keşke 1 dk daha bekletseydim, ama bilmiyordum ne yapayım:)
Sonrasında computer scene programını parti mekanında herşey bittikten sonra kalan scenerlarla gerçekleştimenin keyfini yaşadık. Herkes yorgundu ancak herhalde computer scene programının en güzel bölümü oldu bu. Katılan herkese çok teşekkür ederim.
Son olarak herkes mekandan ayrıldı.
Datura, Endo, Hydrogen, Skate, Spritus ve Spaz olarak(Organizasyondan partiden çok az kala ayrılmış olan Spaztica bizi parti gecesi toparlanırken yalnız bırakmadı, çok teşekkür ederiz) kendi getirdiğimiz bütün makineleri (Çok vardı çoook:)) teknoloji tv'nin studyosuna taşıdık (En alt katta:)) Bu da fitness-kondüsyon anlamında hepimiz +bonuslar aldık:)
Ardından eve götürebildiğimiz kadar ekipmanla iki seferde döndük. (Ömer'e teşekkürler) Kalan ekipmanları da 2 gün sonra Skate'le beraber taşıdık (Bagaj'da kalabalık bir yolculuk yaptım, üzerime klavye, mouse, monitor yağıyordu, çizgi film gibiydi:))
Ertesi pazartesi Spritus'la ben sabah saat 04:00'a kadar votesheetleri hesapladık. Spaz'ın vote sheet'lerdeki 0-9 arası puanlama sistemi için bayağı kulaklarını çınlattık(Bu arada vote-sheetleri Spaz hazırladı çok teşekkür ederiz) Ürünleri upload etmeye çalıştık. Sanırım herşey de güzel oldu.
İşte 7DX ile ilgili benim anılarım bunlardan ibaret. Bütün olaylar bittikten sonra yazılan onca güzel şeyi okumak bende yorgunluk bırakmadı. Herkese çok teşekkür ederim.

Not:Bu text'i birşeyler hatırladıkça, güncelleyebilirim, belki yanlışlarımda vardır kim bilir)

Hydrogen/GLANCE

7d5 bitişi...

« Yanıtla #58 : 30.09.2005 15:11:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ne parti mekanında tuvalet mi vardı? Ben niye organizatör olduğum halde iki kat aşağıya iniyordum? Gerçi sonlara doğru bir alt katta tuvalet olduğunu da farkettim ama... Herhalde parti bir gün daha sürse bulurdum tuvaleti :)

Tuvaletin yerini yeni öğrenmem hiç de sürpriz değil. En son kantinin arka tarafındaki eşyaları onlarca masanın arasından slalom yaparak taşıdıktan sonra arka tarafa direk açılan kapıyı bulmamdan belliydi :lol:

7d5 bitişi...

« Yanıtla #59 : 30.09.2005 15:22:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
İnanmıyorummm. Bilmeyenler için tuvalet mekanın arka giriş kapısının hemen yanında, kantinin 1-2 metre uzağındaydı:)
Not:Bizim eşyaların durduğu tost yapılan yerle karışmasın)