smalltalk > pazar yeri

ariyorum: polikarbonat(lexan) sprey boya (lacquer)

<< < (3/3)

tURbO:

--- Alıntı ---Originally posted by disq@Dec 17 2005, 09:36 AM
yazsana anilarini spaz :)

turbo iste dedigim gibi. uzaktan kumandali araba body'si (ve spoiler) boyiycam, icerden. boyayacagim govdenin tipi soyle bisey tabi bunun boyanmamisi. ince (1/4") masking tape aldim torbasindan cikarmadim daha toz birikmesin kenarlarinda diye, bi tane de boktan sari maske bandim var. spray can'le degrade yapabilsem super olacak bi suru opsiyon (asagiya dogru siyaha degrade boyamak, flame yapip icini beyaz/sari yapip gecis yapmak, vs) oluyo o zaman, yapamazsam da fazla 2d bi dizayn olacak, golgesiz vs, o durumda hic kasmayip renk1/beyaz 60 derece cizgi/renk2 seklinde biseye boyiycam gidicek, ama deneme yapip bakicam oluyo mu mumkun mu vs diye. (amma uzun cumle oldu be) ama body seffaf ve iceriden boyaniyo, bu durumda degrade yapsan da transparent'a dogru yaparsin, sonraki kati atarken de icine sicilir muhtemelen. (banu diye bi arkadas var onunla deniycez pet siseler uzerinde gerci, cok da emin degilim belki olabiliyodur)

aradigim boya da soyle bisey.
"When you buy paint, be sure to get the kind that is specifically formulated for polycarbonate plastic (or lexan for short). The correct paint bonds itself to the lexan, is flexible, and allows it to stay in intact in case of an impact. You will find that you will break and tear bodies before the paint chips away (if shot correctly)."
[post=3597]Quoted post[/post][/b]
--- Alıntı sonu ---
Turkiyede bulabilecegin en iyi boya AKCALI ve DUPLICOLOR AEROSOL ART boyalari. bunlar karakoy deki persembe pazarinda sahil tarafinda dukkanlarda bulabilirsin.

Bu boyalar hakkinda kisa bilgi veriim.
AKCALI (goruntu olarak kotu gozukur ama bazi renkleri oldukca iyidir)
Ozellikle en iyi renkler: Acik Mavi, Acik Gri, Koyu Gri, Mat Beyaz, Siyah ve idare eder diyebilecegim Bomcuk mavi.
bu boya selulozik bazlidir. Bazi zeminlerde eritme yapabilir.

DUPLICOLOR "AEROSOL ART" .. ozellikle uzerinde Aerosol Art yazanlardan al. cunku oteki duplicolorlar pahali ve kotudur. Genelde renkleri pek kapatici degildir ama bi kat atip, kurumasini bekleyip bi kat daha atmak iyi sonuclar verir.. Bu boya akrelik bazlidir. cok renk secenegi vardir.

kisaca boyle.. calistigim icin her gun foruma giremiyorum..
kolay gelsin..

Turbo..BRONX+ZB!
"serial killa"

disq:
akcali'nin polikarbonat olayini ogrenemedim ama duplicolor'a baktim uygunmus. gidip alayim yarin. :)

disq:
dun karakoye gidicektim usendim cevahir'e gittim aksam, koctas'a baktim. aerosol art yoktu, diger sprey boyalari kastederek (kutusu 5.5 milyona spreyler vardi) gorevliye sordum. esnemeye dayanmayacagini soyledi, catlarmis.

para bekliyorum gelince karakoy'e gidip sorucam, yine olmadi artik kutusu 14 milyondan tamiya boyalardan alicam. ama 6 renk degil 3 renk alicam, naapalim.

http://www.ehore.com/saveoften/stuff/sra/boya/P1010116-1.JPG
http://www.ehore.com/saveoften/stuff/sra/boya/P1010115-1.JPG

dusundugum model boyle biseydi, 3 renk ile herhalde bastaki flame kismini yapmiycam, siyah borderlari da yapmiycam. (ya da siyah borderlar icin kotu kalite boya alabilirim mesela)

skate:
kolay gelsin :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git