smalltalk > pazar yeri

ariyorum: polikarbonat(lexan) sprey boya (lacquer)

<< < (2/3) > >>

disq:
maske taksaydin olm cok zararli. bronslarin boya olur bi daha kurtulamazsin. neyse tamam bilmiyonuz siz. anca geyik. :rolleyes:

iki dakka sonra gelen edit: ha tabi sprey koca koca tukurur, zaten spreyle boyarken de aleti out of bounds (vb canlisi hata mesaji) sikmaya baslayip sonra boyayacagin alanin uzerinden gecirip sonra tetikten cekiyon elini. yok tetik degil ne onun adi. ondan.

tURbO:
spray boya hakkinda her seyi sorabilirsin...

turkiye'de satilan butun boyalarin ozellikleri,
fiyatlari,
nerden bulabilecegini... vs vs..

ne yapmak istedigini yaz...

spaztica:
bak turbo harbi bu konuda sağlamdır...

skate; benim airbrush bilgime gelince... gafik okuyunca insan site site yapmak durumunda kalıyor, hele üstüne bi içmimarlık ilüstrasyonları atölyesinde staj yapmak zorunda kaldıysan...

disq; istediğin kadar maske tak; pistolden çıkan o zerreler facial masklarda bile içeri sızıyor. maskesiz diye bir halimiz olmadı zaten, deli değilim max kanserojen bir maddeyi ciğerime basayım. :o) zati 3 hafta sonra da bıraktım orayı, hergün hergün pistole yüzünden sümüğüm kırmızı, yeşil, mor akınca moral bozuldu iyice haliyle...

demo/intro konularına gelince. eserse... amiga'da hissettiğim o enerji, sinerji ve teamgeist uzuuun zamandır yok. istemekle odaklanmak durumunda olduğun şeyler arasında ister istemez bir açılma olabiliyor zamanla. zamanında epeyce z.b.'a, bir dönem de bronx'a katkım oldu. ama artık ortada üyesi de olduğum eski stil bir grup yok... bronx = vigo zaten neredeyse. adamın enerjisi harbi sağlam bu konuda. ama bundan 6-7 sene önce uğur özyılmazel'e sorsanız bronx falan feşmekan diye, o da film koşturmacaları vs derdi herhalde. yani her insanın bir dönem kopması, beri durması olabiliyor. belki sleep modudur bu, belki de retired olmaktır. ama retired olsam bile bu scene'den kopmak die birşey olamaz ki, zaten ortamın omurgası bu forum ve ben klavye tuttukça da var olacak.

skate; sanırım senden destek alamayacağım octalfoam için; zaten yoğunsun, bir de bebe derdin olmaya başladı haliyle. ama o projeyi de tamamen silip attığımı düşünmeyin. şirkette yavaş yavaş yerleşmeye başladım, toplantılardan vakit buldukça el atıyorum. ama hydrogen'in de dediği gibi, deadline kendi ölümcül hatam oldu.

anyway... enough bullshit spoken. anılarımı yazsam... olay falan olmaz. :P ama epey bir library barındığını görür belki herkes. benim de bir süredir güçlü yanım researcher olabilmek; kaynak toplamak. ama tabii ilk fırsatta şu cici flash8'in nelere kadir olduğunu kurcalamak isterim. derginin ilk sayısındaki tutorial'lar da istediklerimden olursa belki bakarsınız az daha gaza gelirim. :o)

disq:
yazsana anilarini spaz :)

turbo iste dedigim gibi. uzaktan kumandali araba body'si (ve spoiler) boyiycam, icerden. boyayacagim govdenin tipi soyle bisey tabi bunun boyanmamisi. ince (1/4") masking tape aldim torbasindan cikarmadim daha toz birikmesin kenarlarinda diye, bi tane de boktan sari maske bandim var. spray can'le degrade yapabilsem super olacak bi suru opsiyon (asagiya dogru siyaha degrade boyamak, flame yapip icini beyaz/sari yapip gecis yapmak, vs) oluyo o zaman, yapamazsam da fazla 2d bi dizayn olacak, golgesiz vs, o durumda hic kasmayip renk1/beyaz 60 derece cizgi/renk2 seklinde biseye boyiycam gidicek, ama deneme yapip bakicam oluyo mu mumkun mu vs diye. (amma uzun cumle oldu be) ama body seffaf ve iceriden boyaniyo, bu durumda degrade yapsan da transparent'a dogru yaparsin, sonraki kati atarken de icine sicilir muhtemelen. (banu diye bi arkadas var onunla deniycez pet siseler uzerinde gerci, cok da emin degilim belki olabiliyodur)

aradigim boya da soyle bisey.
"When you buy paint, be sure to get the kind that is specifically formulated for polycarbonate plastic (or lexan for short). The correct paint bonds itself to the lexan, is flexible, and allows it to stay in intact in case of an impact. You will find that you will break and tear bodies before the paint chips away (if shot correctly)."

disq:
evet turbo bekliyorum :P

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git