smalltalk > pazar yeri

SLOT EXPANDER

<< < (2/8) > >>

hades:
@SKATE...

Güzel bir konuya değinmişsin. istenirse slot seçimi switch üzerinden yapılabilir. Bu başlığı açmamdaki bir başka amaç slot expanderde başka ne tür özelliklere sahip olmalı öğrenmek istiyorum.

Normalde MMC64 ve RR uyumlu çalışıyor. mmc64 ile başka bir kartuşta uyumlu çalışabilir. partide mmc64 ile benim multiice 6 beraber çalıştı.

Aynı şekilde slot seçimi jumper+ufak bir eklenti ilede yapılabilir. Bu durumda hangi slotu aktif hale getirmek istiyorsan veya öncelik vermek istiyorsan o şekilde ayarlanabilir. Biraz daha karışık bir çözüm 6510'un kaset portu için kullanılan 3 bitini ufak bir devre ile kullanarak ilk açılışta default olarak bir slot ve daha sonra programla herhangi bir slotu seçmek olabilir. bu durumda işlemciden 3 adet kablonun slot expander üzerindeki slot selector devresine lehimlenmesi gerekmektedir.
Veya işlemciye hiç bulaşmadan yine ufak bir devre ile $DE00-$DFFF arasındaki bir adres kullanılarak slot seçme işlemini yapmak.

jimqode:
Ben de alirim hades. :) Ayrica ben RTC de istiyorum zaten.

Bakkada:
Fiyatina gore destek olmak adina ben de alabilirim...
Maksat destek,hem tarihi eser biriktirme meraki :)

datura:
Hades, 2MB Ram kart da expansion port'tan takılan bi kart mı olacak? Eğer öyleyse zaten bi adet slot expander lazım her eve:)

hades:
bütün projelerimi expansion slota göre tasarlıyorum. bu arada 2mb ram kart doğrudan cpu tarafından kullanılmıyor. başka bir IO çipi üzerinden adresleniyor. bir tür virtual memory gibi bir şey yani. tabii ne derece kullanışlı olabilir ayrı konu. mesela disketteki tüm datayı bu ram'e at. kısa bir loader türü programla dataları gerçek yerine aktar.
kart biraz büyükçe. tahminen rtc kartı ölçülerinde 512K lık bir versiyonuda olabilir.
bakalım zaman ne gösterecek. bu arada kartların çalışma adreslerini MMC+RR ikilisine göre düzenlemem gerekecek. hele şu mmc64'üm gelsin gerisi kolay.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git