Gönderen Konu: Tr_demoscene_tebrik  (Okunma sayısı 2063 defa)

Tr_demoscene_tebrik

« : 10.12.2006 23:36:34 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Arkadaslar, herhalde tr-demoscene forumunun en cok ici-dolu mesajli zamanlarini yasiyoruz, su 7d6'dan sonraki bir kac gundur. Umarim nazar degmez. 7d6'dan beri, cok guzel bir muhabbet donuyor bu forumda. Umarim bunu urun yapmayi destekleyici mesajlasmalarla birlestirerek nighshift'e baglariz. Ardindan 7d7'ye. Hatta yurt disi partilere gitmekle ilgili cok guzel replyler aliyoruz ki, daha once, bir kac kisi haric boyle bir gereksinim bile yoktu kimsenin kafasinda. Yavas yavas olsa da, birseylerin gelistigini gormek cok sevindirici. Herkese tesekkurler... Aynen devam:)

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #1 : 11.12.2006 00:34:31 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
hatta party'ye gelmeyenlerde bile bunu gormek mumkun, soyleki;

dun (pazar), stranger ile bulustuk.. geleneksel demo izlenmesine muteakiben biraz daha demo izlendi.. stranger kartussuz bir c64'de eski code'larini gosterdi, bunlardan neler cikabilecegine baktik.. vice'da hydrogen'in sid'lerini dinledik..

nightshift icin planlar konusuldu.. vs.. ;)

dusununce, nighshift'e 2.5 ay bisi kaldi zaten.. az biraz dayanin, goruscez yine :)

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #2 : 11.12.2006 09:23:25 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
gnos, kim var kim yok kap gel abi nightshift'e

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #3 : 11.12.2006 10:20:56 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: vigo
gnos, kim var kim yok kap gel abi nightshift'e
stranger, mqb gelcek su an ki plana gore..
metallic gelir heralde.. digerlerini de getirmeye caliscaz :)

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #4 : 11.12.2006 11:05:39 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Evet guzel bir meeting oldu. Nightshift'e bi$iler hazIrLayacagIm. Hatta c64'te wild/intro karI$ImI -nasI yaniii? ;) bir proje var akLImda ama bi coder LazIm sagLam. Grafikleri hazIrLayaYImda nasolsa ba$Ina ek$icek birini bulurum. :) Bu arada scene'e yeniden donmemde katKILarIndan dolayI Skate karde$imize te$ekkuru de borc bilirim.
« Son Düzenleme: 11.12.2006 11:14:54 Gönderen: stranger »

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #5 : 11.12.2006 11:19:14 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bu arada Hydrogen'in cok begendigimiz sid'inin ismi neydi yahu?

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #6 : 11.12.2006 11:39:13 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: stranger
Bu arada Hydrogen'in cok begendigimiz sid'inin ismi neydi yahu?

for those who died alone? drey?
sen hangisini (hangilerini) begendin bilmiyom ki :)

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #7 : 11.12.2006 21:45:23 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
valla ben de forumdaki bu okunasilik coskunlugu karsisinda zevkten erir bir haldeyim. hergun girdigimde 10 yeni topik 50 yeni mesaj falan olmaya basladi. ustelik mesajlarin cogu da gayet oturulup dusunulerek yazilmis, boole giris gelisme sonuc falan olan yazilar.

Hatta ara ara eski topicleri okumanizi oneriyorum. Herkesin yillar icinde nasil dusunsel evrelerden gectigini bu forumda zaman icinde neler tartistigimizi falan gormek cok eglenceli olabiliyor. Bu aliskanligi da aslinda Hydrogen'den gorup kazanmisimdir. (her zaman dogru credit :) )

Bugun bi arama yaparken rastladim bakin bu konuya. yer yer konu dagilir gibi olmus ama yine de cok zevkle okudum. tavsiye ederim

http://www.tr-demoscene.info/bbs/showthread.php?t=650

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #8 : 11.12.2006 23:40:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Nightlord'un gönderdiği linklerdeki postlarımı okudum da ağzıma sağlık, iyi yazmışım :)

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #9 : 12.12.2006 01:56:54 »
Hızlı düğmeleri aç

mfk

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gp2xtr.com
Evet o topic gayet eğlenceli idi. O zamanlar üye olmadan takip ediyodum burayı.

Tabiki c64 ve Amiga rulez!

PC'de bi scene olacağını da düşünmüyorum. Standart bi PC'den bahsetmemiz söz konusu bile değil. PC'nin imkanları oldukça geniş. Coder'ları tembelliğe iten bir yapısı var. Sınırlı performansa ve ram'e sahip bir alet için yazılmış code'u bir iki fps daha hızlandırabilmek için algoritmalarla beynini yoran coder'lar niye vardı?  şimdi baktığımızda 10 sene önce uzaya mekik göndermede kullanılan teknoloji var elinde ve sen bunda cube döndürüyosun. Ha küp yavaş dönüyosa 128MB kartı değiştir 512 MB DDRII 999Mhz'lik bi kart tak olsun bitsin. Bence hiç de çekici değil.

Dergi konusuna gelince; Amiga, C64 ve PC dergilerinin arasındaki farkı yaşayanlar bilir. Amiga ve C64 dergilerini alıp  heyecandan elimiz titreye titreye sayfaları çevirirken bi yandan da aletin power düğmesini açardık. Hemen bişeyler öğrenmeye başlamak için... şimdi ise tıka basa müzik, resim, oyun demosu, gerekli zımbırtılar, gereksiz zımbırtılar, alakasız videolar ile doldurulmuş DVD'yi PC'ye tak. Dergiyi bi kenara at. Arada bu dergilerde insanlara birşeyler öğretmeye çalışan insanların emeklerine acıyorum doğrusu.

Belki ileride gerekli yapılanmaya gidilerek gerçek bir dergi projesi ortaya çıkartılabilir.

Bütün bunları yazdıktan sonra bunu diğer topic'e post etseydin ya Fatih diyorum kendi kendime.

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #10 : 12.12.2006 11:28:21 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bence PC scene ile retro scene cok farkli yerlerde ve ikisinin de kesinlikle varolmasi gerekiyor.Retro scene bu isin nerden geldigini hala nereye gidebilecegini gostermek icin zorunlu bi section.
PC scene ise scene'e yeni birilerini adapte edebilmek icin,retro scene konusundan haberdar olunmasi icin gerekli.Ayrica yeni gelen arkadaslarin retro scene icin urun cikarmasi,yada benim gibi zamaninda beceremiyen adamlarin retro scene'i surdurmesi cok mumkun deil.
Ikisinin de yeri ve tadi ayri bence.Ikisi de olmali ikisinden de konusulmali...

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #11 : 12.12.2006 11:45:39 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
?Retro scene diye bir sey yoktur. Sadece scene vardir.
Ready.

Tr_demoscene_tebrik

« Yanıtla #12 : 12.12.2006 11:52:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen
?Retro scene diye bir sey yoktur. Sadece scene vardir.
Ready.

Olabilir terminology hatasi :)
Scene; PC scene,C64scene,Spectrum scene die ayrilabilio.
Amiga,commodore,spectrum,atari gibi standart ve eski makinelere ait scene demek istedim ben.
Yani Retro Computer Scene dielim belki daha dogru olur ;)