Gönderen Konu: Geyik Araniyor:)  (Okunma sayısı 4978 defa)

Geyik Araniyor:)

« Yanıtla #15 : 18.10.2004 00:14:52 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
abi bu arada amigayI aldIm cok saolasIn:) gerci buyuk yapmI$sin koliyi ondan heralde kargo parasI fazla tuttu biraz ama canIn saolsun , ha bir de tam parasiz zamanImda butun paramI ona verdim ama salla, ben seninkileri en kIsa zamanda gondericem diyorum da okul varken zor oluyor ya , sabah bazen 6bucuk 7 gibi cikiyorum , gece de gune$ battIktan sonra geliyorum kusura bakma gonderemedim hala

« Yanıtla #16 : 05.04.2007 14:10:00 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
yil 1992/1993 civari sanirim;

mqb/analog ile bir tunc bilgisayarda tanisdik. mqb'yi farketmemek zaten mumkun degil, dev gibi bir adam. fasttracker ile ilgili birseyler konusuyordum tunc bilgisayarin sahibi ile mqb araya girdi, ayak ustu tanistik. samimiyet nasil ilerledi tam olarak emin degilim.

mqb'nin evine gittik, 386dx-40 almis yeni ve makinasinda mitsumi 1x (bir) cd-rom surucusu var. ilk defa cdrom surucu goruyorum, rebel assault diye bir oyun gosterdi, dumur olmustum. icimden "herife bak, cdrom surucu alacak kadar zengin bu pzemeng" diye dusunuyorum bi yandan :)

(hatta araya not, cougar ilk cdrom surucu olayini gorunce mqb'de hemen dir cekilebiliyo mu cdlere diye sormus, bakmislar dir yazinca klasorler gozukuyor)

daha sonra tanistigim herkesi bir kere "bakin cdrom boyle birsey" diye mqb'ye goturmuslugum vardir.. :)

« Yanıtla #17 : 05.04.2007 15:52:53 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Haydi benden de bir amiga hikayesi. Ortaokuldayiz. Arkadasim noris'te 2mb ramli amiga500 var biz de RAD olayini yeni ogrenmisiz. Bu arada bilmeyenler icin RAD recoverable ramdrive oluyor. Ayni ramdisk gibi ama makinayi resetleyince silinmiyor ve burdan boot edebiliyosunuz.

Biz de gaza geldik police quest 1 oyniycaz direk RAD'e kopyaladik tum disketi. Sonuc harika, yukleme suresi diye bisey yok. Cat cat cikiyor hersey. Saatlerce oynadik oyunu. Sierra adventurelari da giciktir, oluverirsin hic beklemedigin bi yerde o yuzden de zirt pirt save ediyoruz tabi. Neyse saat gec oldu dagilicaz powerindan cat diye kapattik aleti. Tabi bende tam o salterin inmesiyle beraber cakti simsek. Butun save'ler RAD'deydi hepsi mundar oldu. :)
/*
Planet Retro - Retrocomputing News and Blogs
*/

« Yanıtla #18 : 05.04.2007 21:19:46 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı yapılan: nightlord;761
sene 89

bi arkadas 64'te konusabilen bi program bulmustu say"hello" falan dedin mi alet soyluyodu.
tabii alet ingiliz aksani ile konusuyordu. hemen adimizi falan soylettikten soora her turk delikanlisi gibi basladik alete kufrettirmeye. tabii ingiliz aksanli dallama program "siktir git" yerine "sayktr gid" falan diyo. uzun calismalar sonucu turkce telaffuz ettirebilmek icin asagidaki komutlara ulastik

say "oahzynah scheym"
say "sickter geet"
say "why oahmenoah kodoomoon eabnahsee"

iste bir Turk zihniyeti. hahahaha merak etme bende benzer seyleri amiga da say komutu ile yapmistim..

:p :p :o :D
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

« Yanıtla #19 : 05.04.2007 21:28:37 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tURbO;13795
iste bir Turk zihniyeti. hahahaha merak etme bende benzer seyleri amiga da say komutu ile yapmistim..

itiraf ediyorum ben de amstrad cpc464'teki speech programiyla $ehadet getirtip bilgisayari musluman yapmi$tim.

« Yanıtla #20 : 05.04.2007 22:10:58 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
puhahah abi hatta olayi cuneyt arkin kara murat serisi bi tatta dramatize etseydin.

Kara Murat esir dustugu bizans kalesinden hristiyan fakat hakikatli bir gardiyan olan Amstrad sayesinde kacmistir. Peslerindeki 2700 bizans askerini doverek Amstrad ve Murat ilerlemektedir. Ama artik o anda kor ve hain bir ok saplanir amstrada.

A: aaaah yandim
KM: Nnkorkma nnamstrad seni buradan cikaracaim
A: Kara Murat... benim vadem buraya kadarmis
KM: Nnayir dayan
A: Bir musluman olarak olmek istiyorum Kara Murat
KM: Nnnnpeki soylediklerimi tekrar et
Ney: fiyuuuuuuuuuuuuuuu (tasavvufii makamdan )
Def: dum ta ta tam tam (yavas olacak haaa)
KM: Nnnnesheduuu.....
A: Eshedu....
KM: Nnnkanini yerde komayacagim  yigit amstrad. dahilin kefereeeeeee
....

« Yanıtla #21 : 06.04.2007 01:25:23 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
ya amstrad'i gordugumden beri musluman diye biliyodum ben, bilmemne65 model monitörde yesil yesil, hele bide mode 2'de, sagdan sola arapca font olsa...